Projekt może zgłosić każdy, kto ma innowacyjny pomysł na własną działalność gospodarczą. Może to być osoba fizyczna, grupa osób lub prywatna osoba prawna.
Aby zgłosić projekt, wystarczy wypełnić i przesłać formularz dostępny na stronie.
Formularze prosimy podpisać i w oryginale wysłać na adres ul. Żeligowskiego 3/5,
90-752 Łódź. Regulamin naboru i oceny wniosków.
Właśnie taką kwotę przeznaczymy na realizację wejść kapitałowych. Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane do końca 2015 roku.
zgłoś projektPoszukujemy pomysłów we wczesnej fazie rozwoju, o dużym potencjale i przewidywanej wysokiej stopie zwrotu. Jeśli projekt posiada koncepcję, wstępny biznesplan lub wykonano prototyp rozwiązania, jest to dobry moment, aby wspólnie stworzyć dalszą strategię przedsięwzięcia. Analizujemy pomysły na różnym etapie zaawansowania: od ogólnego zarysu po starannie przeanalizowane koncepcje. W procesie oceny największe szanse mają pomysły charakteryzujące się silną przewagą konkurencyjną, istotnymi barierami wejścia na rynek i globalnym potencjałem.
komitet inwestycyjny
Decyzje o zakwalifikowaniu do etapu preinkubacji podejmuje czteroosobowy Komitet Inwestycyjny powołany przez Fundusz i koinwestora Satus Venture. Na tym etapie EGC Seed Capital oferuje wybranym pomysłodawcom szeroki wachlarz usług z zakresu doradztwa finansowego, strategicznego, podatkowego, prawnego, marketingowego, w zakresie prawa patentowego i własności intelektualnej, księgowego oraz badań technicznych i rynkowych. Pomysłodawcy zostaną także objęci wsparciem związanym z zakładaniem i zarządzaniem przedsiębiorstwem. Efektem tej fazy jest szczegółowy biznesplan projektu, obejmujący m.in. zalecenia dotyczące formy prawnej przyszłego podmiotu, harmonogram rzeczowo-finansowy przedsięwzięcia, strategię marketingową, prognozy finansowe i analizę ryzyka. Regulamin etapów preinkubacji i wejścia kapitałowego.
Szczegółowy biznesplan projektu ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie jakie są mocne i słabe strony pomysłu oraz wskazać szanse i zagrożenia, z którymi będzie musiała się zmierzyć nowa firma.
Dobrze wykonany biznes plan zwiększa szanse młodego przedsiębiorstwa.
EGC Seed Capital planuje realizację czternastu wejść kapitałowych do końca 2015 roku. W kolejnych latach będziemy realizowali wyjścia z inwestycji, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczymy na nowe inwestycje.
Głównym kryterium wyboru przedsięwzięć do wejścia kapitałowego jest ich potencjał technologiczny i rynkowy zidentyfikowany w fazie preinkubacji. Wybranym pomysłodawcom zostaną przedstawione umowy inwestycyjne, których efektem będzie powołanie nowych firm. Stronami umów będą: Pomysłodawcy, EGC Seed Capital oraz koinwestor: Satus Venture lub inny inwestor prywatny.
EGC Seed Capital obejmuje mniej niż połowę udziałów w tworzonej spółce, a pomysłodawca co najmniej 50%+1 udziałów, pokrywając je środkami prywatnymi (gotówka lub aport). Szczegółowy podział zależy od perspektyw rynkowych pomysłu oraz niezbędnych nakładów i jest ustalany w drodze negocjacji. W przypadku, gdy projekt wymaga inwestycji przekraczającej równowartość 200.000 euro, możliwy jest udział koinwestora, tj. funduszu Satus Venture, który może wesprzeć go dodatkową kwotą w wysokości maksymalnie 1 500 000 EUR.
EGC Seed Capital planuje realizację minimum czternastu wejść kapitałowych na łączną kwotę 9 500 000 złotych.
W tej fazie projektu EGC Seed Capital wspiera spółki portfelowe swoim doświadczeniem i wiedzą budując wartość spółki dla wszystkich udziałowców. Pomysłodawca prowadzi sprawy projektu kierując Zarządem Spółki, a Fundusz wspiera go w rozwoju przedsięwzięcia działając z ramienia Rady Nadzorczej spółki. Monitoring działalności spółki portfelowej trwa aż do momentu wyjścia kapitałowego ze spółki. Zakładamy, że obecność EGC Seed Capital w spółce będzie trwała od roku do siedmiu lat.
Preferowanym sposobem wyjścia Funduszu z inwestycji będzie wprowadzenie akcji do obrotu na Rynek Regulowany lub do Alternatywnego Systemu Obrotu i sprzedaż akcji. Alternatywnymi sposobami wyjścia z inwestycji będą: sprzedaż udziałów/akcji inwestorowi branżowemu lub finansowemu i wykup menadżerski.
Udziały/akcje będą sprzedawane w cenach rynkowych i konkurencyjnych charakterystycznych dla rynku venture capital. Oczekiwana średnia stopa zwrotu z inwestycji wynosi minimum 30%.
Osoby zaangażowane w działalność Funduszu pomogły stworzyć ponad pięćdziesiąt nowych innowacyjnych firm.
Chcemy przekazać nasze doświadczenie innym przedsiębiorcom, pomożemy im uniknąć błędów, które sami wcześniej popełniliśmy.
Z doświadczonym partnerem łatwiej jest osiągnąć sukces.